Altındağ: 0312 376 24 24 - 0531 684 74 26

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar

Hayat hızla akıp giderken, bazı kişiler için bu yol daha zor ve meşakkatli olabiliyor. Bu zorlu yolda doğru adreste olabilmenin en büyük faydası ise yaygın gelişimsel bozukluk rahatsızlığı yaşayan kişilerdir. Profesyonel çalışanlardan alınan eğitimler ve dersler bu yolda en büyük temel yapı taşıdır. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde yaygın gelişimsel bozukluk tanılı ders programlarında bize katılan her birey kısa sürede hayata emin adımlarla devam etme şansı yakalar.

 

Yaygın gelişimsel bozuklukların her insanda olabilme ihtimali oldukça fazla olduğunu belirtmek isteriz. Bu bozuklukların başında otizm gelmektedir. Asperger sendromu, Rett sendromu olarak bilinen yaygın gelişimsel bozuklukların özel eğitimi merkezimizde yaklaşık 15 yıldır devam etmektedir. Yaygın gelişimsel bozuklukların eğitimle ve en önemlisi sevgiyle kaynaştığı tek adres olarak Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘ni gösterebiliriz. Kaliteli iletişim, ilişki kurma becerileri ve gelişimsel aşamaların takip edildiği yer olan özel eğitim merkezinde her şey sizin istediğiniz gibi olacaktır. Deneyimli elemanlarımız, aile ile yapılan görüşmeler ve çocuğumuzun düzeyinde verilecek olan eğitimler bu sorunları en aza indirmeye yetecektir.

 

Yaygın gelişimsel bozukluk problemi yaşayanlarda karşılıklı sosyal ilişki kurma becerilerinde ciddi bozukluklar yaşanır. Göz teması da kuramadıklarından dolayı ciddi bir şekilde ve belli bir düzeyde eğitim almaları gerekir. Her yaşta hastamıza gereken desteği sağlayarak, elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Kişinin ailesini de her aşamada aktif katılımlarını sağlıyoruz. Kısacası Paksoy Ailesi olarak eğitimlerimizde gerekli tüm aşamaları uyguluyoruz.

 

İletişim becerilerinde ciddi sıkıntı yaşayanlar, karşılıklı iletişim güçlüğü yaşayanlar ve fiziksel olarak da yaygın gelişimsel bozukluğun belirtilerini gösteren çocuklarımızın özel eğitimleri belli ders programlarına bağlı olarak verilmektedir. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak geçmişten bugüne büyüyen ailemizle kolay ve etkili iletişimin anahtarını birlikte bulma yollarını arıyoruz. Karşılıklı görüşmelerimizi ise belli periyotlarda gerçekleştiriyoruz. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘ne devam eden tüm öğrencilerimizi asla yarı yolda bırakmayacağımızı da söylemek isteriz.