Altındağ: 0312 376 24 24 - 0531 684 74 26

İşitme Engelli Bireyler

En kısık ses düzeyini duyan bir kişinin duyma yetinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bazı kişilerde çeşitli nedenlere bağlı olarak işitme zorluğu yaşanmaktadır. İşitme engelli bireyler, doğuştan veya sonradan bir hastalığa bağlı olarak işitme güçlüğü çekerler. Kimileri çok az duyarken, kimileri de hiç duymamaktadır. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak duyma zorluğu yaşayan engellilerin tüm dersleri uygun koşullarda verilmektedir. İşitme çok önemli bir unsurdur. Çünkü yaşam koşulları içerisinde tüm sesleri duyarak bizden istenilenlere cevap vermekteyiz. Buna bağlı olarak işitme kaybı yaşayan kişilerin ek bir desteğe ihtiyaçları vardır. İşitme cihazları bunun başında gelir. İşitme engelli bireyler çeşitli özel eğitimlerle ve yönlendirmelerle daha iyi duyma fırsatı yakalamaktadırlar.

 

Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz‘de işitme sıkıntısı çeken bireylere durumlarına ve duyma şiddetlerine göre bir program hazırlanmaktayız. İşitme kaybının zekâ ile bir ilgisi bulunmadığını hatırlatalım. Sadece beş duyu organından biri olan kulağın az işitmesine bağlı olarak özel eğitim ders programları uygulanır. İşitme kaybına bağlı olarak konuşma bozuklukları da özel eğitim merkezimizde ele alınarak gerekli eğitimler verilerek yaşama hazırlanmaktadır.

 

İşitme engelli bireylere hazırlanan eğitim programları eğlenceli anlatımlar, etkili ve karşılıklı iletişim sayesinde daha güvenilir ve daha etkili hale gelmiştir. Eğitim seanslarımızda öğrencilerimize tecrübeli eğitmenlerimiz eşlik etmektedir. Kursiyerlerimizin aileleri ile birlikte sıcak bir yuva ortamında kaliteli hizmet vererek herkesin çok mutlu olmasını sağlıyoruz.

 

İşitme engelli bireylerin iletişim ve dil eğitimleri, Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde çeşitli nesnelerle ve kitaplarla verilerek daha iyi standartlar sağlanmaktadır. İşitme engelli bireylerin ders programlarına motor gelişim, zihinsel gelişim ve sosyal duygusal gelişim saatleri de eklenmektedir. Verilecek tüm eğitimler sayesinde işitme engelli bireylerin topluma kazandırılması çok daha kolay olması beklenmektedir. Özellikle ailelerin çocukları ile etkili iletişime geçmesi için eğitim desteğini ihmal etmemeleri gerekir.

 

Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, işitme engeli sorununu artık engel olmaktan çıkartıp kaliteli bir iletişimin sağlanması için tüm imkanlarıyla hizmet veriyor. Paksoy ailesi olarak, sizlere bu konuda elimizden gelen tüm desteği vereceğimizin sözünü veriyoruz.