Altındağ: 0312 376 24 24 - 0531 684 74 26

Neden Paksoy Özel Eğitim?

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi, özel gereksinimi olan çocuklarımızın ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit edip bilimsel çalışma ile oluşturulan bir sistem sunmaktadır.

Uzman Kadro

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi eğitmenleri, alanında uzman, deneyimli uygulanan yöntemin eğitimini almış kişiler tarafından oluşmaktadır. Paksoy Özel Eğitim Merkezi olarak alanında uzman kadronun çalışılan her alanda önemli olduğunu biliyoruz ve farklı disiplinlerin bir arada olmasının gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle kadromuzda özel eğitim uzmanı, psikolog, okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanı, dil ve konuşma terapisti, ergoterapist, sınıf öğretmeni, fizyoterapist bulunmaktadır. Ayrıca uzman kadronun eğitimi hizmet içi teorik eğitimler ve iş başında eğitimlerle(öğretmen öğrenci ile uygulama başındayken) her zaman desteklenmektedir.

Bilimsel Yöntem

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bilimsel olarak kanıtlanmış eğitim ve öğretim yöntemleri kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz ile çalışılan her program ile ilgili veri tutulmaktadır.

Bireysel Eğitim

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrencilerin bireysel öğrenme özelliklerine uygun olarak bireyselleştirilmiş eğitim planları (BEP) hazırlanır.

Veriye Dayalı Eğitim

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrencilerimiz ile çalıştığımız her program ile ilgili veri toplanarak grafiksel analizi yapılmaktadır. Bu süreç öğrenci ile ilgili hedeflerin ne kadar gerçekleştiği ile ilgili bilgi sunar ve  öğrencilerimizin programlarında doğrudan gerekli düzenlemeler yapma olanağı sağlar.

Disiplinler Arası İş Birliği

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çocuklarımıza  farklı disiplinlerden uzmanlığı bulunan eğitmenler ile oluşturulan bütüncül program ile çocuklarımızın; akademik, günlük yaşam, iletişim, öz bakım ve sosyal alanlardaki ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi amaçlamaktayız.

Aile Eğitimi

Paksoy Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ailelerimiz sınıf içi uygulamalı eğitime dahil edilerek; uygulama becerilerinin kazandırılması ve çalışılan programların eve aktarılmasının sağlanarak çalışmaların genellenmesi hedeflenmektedir.