Altındağ: 0312 376 24 24 - 0531 684 74 26

Özel Öğrenme Güçlüğü

Bazı çocuklarda öğrenme güçlüğü sorunu ile karşılaşmak mümkündür. Öğrenme güçlükleri bazı sebeplere dayanmaktadır. Kişinin zekâ yapısının normal veya normalin üstünde olması bazı durumlarda öğrenmenin düzeyini belirtir. Öğrenme sorunu yaşayan bir kişide bakılacak ilk aşama, zekâ seviyesinin normal olup olmadığıdır. Zekâ geriliği veya ileri zekâ yapısına sahip bir çocuğun öğrenme ve algılama seviyesi de değişebilir. Disleksi adı verilen özel öğrenme güçlüğü özellikle küçük yaştaki çocuklarda daha sıklıkla görülür.

 

Özel öğrenme güçlüğü problemi okul öncesi dönemde, ilkokul döneminde olmak üzere iki aşamada görülmektedir. psikolog tarafından değerlendirilen çocuk hakkında aileden de yardım alınır. Özel eğitim merkezimizde tecrübeli hocalarımızın yardımlarıyla tüm eğitim yöntemleri değerlendirilecek ve çocuğumuza en uygun eğitim verilecektir. Özel öğrenme güçlüğü bulunan çocukların düzenli olarak özel eğitim merkezimize devam etmeleri doğrultusunda öğrenme ve algılama sorunları da en aza indirgenecek, çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır.

 

Özel öğrenme güçlüğü çeken çocuklarda bu problem doğuştandır. Daha az kitap okumak ve rakamlarla daha az ilgilenmek öğrenme güçlüğünün seviyesini asla oluşturmaz. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘mizde öğrenme güçlüğü çeken tüm çocuklarımıza gerekli eğitimleri vererek daha kolay öğrenmelerini sağlamaktayız. Özel öğrenme güçlüğü problemi yaşayan çocuklar merkezimizde uzmanlar eşliğinde gerekli dersleri alarak bu sorunla başa çıkmanın yollarını öğrenecekler. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde verilecek eğitim sayesinde artık Ankara’da öğrenme güçlüğü çeken tek bir çocuğumuz kalmayacak. Bu konuda biz kendimize çok güveniyoruz.

 

Özel öğrenme güçlüğünün belirtilerinden biri dikkat eksikliğidir. Düşük seviyedeki zekâ öğrenmenin hızını düşürür. Özel öğrenme güçlüğünde mutlaka özel eğitim alınması zorunludur. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi uzun yıllardır bu konu ile yakından ilgilenerek öğrenme zorluğu çeken yüzlerce çocuğa en büyük desteği vermiştir. İçten, samimi ve prensipli çalışmalar doğrultusunda ailemize katılan her çocuğun önündeki tüm zorlukları kaldırarak daha kolay öğrenmelerini sağlıyoruz. Paksoy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi‘nde özel öğrenme güçlüklerinin sebebi araştırılır ve hiç vakit kaybetmeden tedavi yoluna gidilir. Çocuklar çeşitli eğitimlerle desteklenerek kısa sürede ve daha kolay biçimde öğrenmeleri sağlanır.